ERJ-H2RF37R4X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-H2RF37R4X
Производителот
Panasonic
Опис
RES 37.4 OHM 1% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02882
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-H2R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:37.4 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF0805DTE1R40

RNCF0805DTE1R40

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.4 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

$0.01575

RCS0402845RFKED

RCS0402845RFKED

Vishay / Dale

RES SMD 845 OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 8.143.322

$0.01228

RN731JTTD4811B05

RN731JTTD4811B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.81K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 197.863

$0.50540

SMM02040E3000BB300

SMM02040E3000BB300

Vishay / Beyschlag

RES 300 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 469.924

$0.21280

ERJ-S14F2050U

ERJ-S14F2050U

Panasonic

RES SMD 205 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.164.822

$0.08585

SG73S2BTTD183J

SG73S2BTTD183J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18K OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 5.268.703

$0.01898

RC0402F2051CS

RC0402F2051CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 2.05K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

RK73H3ATTE2210D

RK73H3ATTE2210D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 221 OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 763.941

$0.13090

4-2176093-8

4-2176093-8

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 144.927

$0.69000

RCP0603W47R0JET

RCP0603W47R0JET

Vishay / Dale

RES SMD 47 OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 30.000

$4.00000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв