PHP00805H3200BBT1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PHP00805H3200BBT1
Производителот
Vishay
Опис
RES SMD 320 OHM 0.1% 5/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.63920
Листови со податоци онлајн
PHP00805H3200BBT1 PDF
 • серија:PHP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:320 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.63W, 5/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-PA3D3650V

ERJ-PA3D3650V

Panasonic

RES SMD 365 OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 4.741.583

$0.02109

RT0201FRE071K3L

RT0201FRE071K3L

Yageo

RES SMD 1.3K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 2.027.986

$0.04931

D55342E07B2B67RWS

D55342E07B2B67RWS

Vishay / Dale

RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

RN73H2ATTD12R6F25

RN73H2ATTD12R6F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.6 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73R1ETTP86R6D10

RN73R1ETTP86R6D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 86.6 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

$0.11040

RS73G1JTTD7871F

RS73G1JTTD7871F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.87K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RN73R2ATTD8200F50

RN73R2ATTD8200F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 820 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73H1ETTP4530B50

RN73H1ETTP4530B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 453 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RL73N1HR56FTDF

RL73N1HR56FTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.56 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 2.087.246

$0.04791

CR013R83F

CR013R83F

Meritek

RES SMD 3.83 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.820.078

$0.03546

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв