CMP1206AFX-1003ELF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMP1206AFX-1003ELF
Производителот
J.W. Miller / Bourns
Опис
RESHIGHPOWERA 1206 100K 1% 3/4W
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
4615
Единечната цена
$0.43000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CMP-A
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:100 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PHP00603E2430BST1

PHP00603E2430BST1

Vishay

RES SMD 243 OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

WSLP08057L000FEA

WSLP08057L000FEA

Vishay / Dale

RES 0.007 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 216.450

$0.46200

RNCF0805DTC1M18

RNCF0805DTC1M18

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.18M OHM 0.5% 1/10W 0805

На залиха: 6.349.206

$0.01575

RW3R0DBR015JET

RW3R0DBR015JET

Ohmite

RES 0.015 OHM 5% 3W J LEAD

На залиха: 71.918

$1.52950

MCR03ERTJ475

MCR03ERTJ475

ROHM Semiconductor

RES SMD 4.7M OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-P03F8R06V

ERJ-P03F8R06V

Panasonic

RES SMD 8.06 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 2.424.242

$0.04125

RCP0603B180RGS6

RCP0603B180RGS6

Vishay / Dale

RES SMD 180 OHM 2% 1.5W 0603

На залиха: 33.103

$3.62500

RCS08055R76FKEA

RCS08055R76FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 5.76 OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 3.351.206

$0.02984

RG2012V-1400-W-T5

RG2012V-1400-W-T5

Susumu

RES SMD 140 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 110.166

$0.90772

CR0805-10W-8201FT

CR0805-10W-8201FT

Venkel LTD

RES 8.2K OHM 1% 1/10W 0805

На залиха: 18.903.591

$0.00529

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв