RN73R1JTTD1671A25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD1671A25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.67K OHM 0.05% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.24750
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.67 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1ETTP19R6D50

RN73R1ETTP19R6D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.6 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73R2ATTD1271A05

RN73R2ATTD1271A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.27K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 187.969

$0.53200

RR0816P-1783-D-25D

RR0816P-1783-D-25D

Susumu

RES SMD 178K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 9.033.423

$0.01107

CRCW060310K7FKEB

CRCW060310K7FKEB

Vishay / Dale

RES SMD 10.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TFCR0402-16W-E-96R5BT-1K

TFCR0402-16W-E-96R5BT-1K

Venkel LTD

RES 96.5 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.499.375

$0.04001

RK73G1JTTD2152D

RK73G1JTTD2152D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.5K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.020.202

$0.04950

35021K0FT

35021K0FT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3502 1K0 1%

На залиха: 153.846

$0.65000

RK73H2BTTD1R07F

RK73H2BTTD1R07F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.07 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.441.647

$0.00874

RS73F2BTTD4320B

RS73F2BTTD4320B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 432 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

RN73R2ETTD2770F50

RN73R2ETTD2770F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв