RT0805WRB076K34L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805WRB076K34L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 6.34KOHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.66304
Листови со податоци онлајн
RT0805WRB076K34L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.34 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73S1ETTP131G

SG73S1ETTP131G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 130 OHM 2% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RT1206CRC077K15L

RT1206CRC077K15L

Yageo

RES SMD 7.15KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 836.400

$0.11956

RN73H2BTTD5050F10

RN73H2BTTD5050F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 505 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 581.023

$0.17211

RG2012V-1871-P-T1

RG2012V-1871-P-T1

Susumu

RES SMD 1.87KOHM 0.02% 1/8W 0805

На залиха: 99.706

$1.10324

CRCW06034R30JNEA

CRCW06034R30JNEA

Vishay / Dale

RES SMD 4.3 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT0603BRD072K37L

RT0603BRD072K37L

Yageo

RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 312.500

$0.32000

RN73H2BTTD6123C25

RN73H2BTTD6123C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 612K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

ERJ-H2GJ1R3X

ERJ-H2GJ1R3X

Panasonic

RES 1.3 OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 5.219.206

$0.01916

RG1005P-6810-D-T10

RG1005P-6810-D-T10

Susumu

RES SMD 681 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.342.143

$0.01362

RN73H1JTTD9650B50

RN73H1JTTD9650B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 965 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв