AC1210FR-0724R3L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AC1210FR-0724R3L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03516
Листови со податоци онлајн
AC1210FR-0724R3L PDF
 • серија:AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:24.3 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW060315K0FKEB

CRCW060315K0FKEB

Vishay / Dale

RES SMD 15K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RMCF1210FT1M10

RMCF1210FT1M10

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.1M OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 5.268.703

$0.01898

RK73B1JTTD130G

RK73B1JTTD130G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13 OHM 2% 1/8W 0603

На залиха: 9.025.270

$0.01108

RCS0805160RFKEA

RCS0805160RFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 160 OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 3.370.407

$0.02967

RN73H1JTTD4222B10

RN73H1JTTD4222B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 42.2K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 273.410

$0.36575

RN73R2ETTD3921F100

RN73R2ETTD3921F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RNCF1206DTC1R13

RNCF1206DTC1R13

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.13 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.886.002

$0.03465

ERJ-14NF6811U

ERJ-14NF6811U

Panasonic

RES SMD 6.81K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 416.666

$0.24000

PAT0805E2212BST1

PAT0805E2212BST1

Vishay

RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

RK73H1JRTTD1401D

RK73H1JRTTD1401D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.4 KOHM 0.50% 1/10W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв