RMCF2512JT1R60

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF2512JT1R60
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 1.6 OHM 5% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.30000
Листови со податоци онлајн
RMCF2512JT1R60 PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.6 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±400ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1206BRD07536KL

RT1206BRD07536KL

Yageo

RES SMD 536K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 1.074.113

$0.09310

RN731JTTD1401B05

RN731JTTD1401B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.4K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 197.863

$0.50540

WSL2512R0150FEK

WSL2512R0150FEK

Vishay / Dale

RES 0.015 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 114.403

$0.87410

RN73R2BTTD1131B05

RN73R2BTTD1131B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.13K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 197.863

$0.50540

RN73H2ATTD9761A25

RN73H2ATTD9761A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.76K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 329.218

$0.30375

RN73R2ATTD2843F25

RN73R2ATTD2843F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 284K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN731JTTD1402D25

RN731JTTD1402D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 14K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RMCP2010FT3M57

RMCP2010FT3M57

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.57M OHM 1% 1W 2010

На залиха: 920.132

$0.10868

RC0805DR-07931KL

RC0805DR-07931KL

Yageo

RES SMD 931K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.949.270

$0.01439

RN73H1JTTD4072F100

RN73H1JTTD4072F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 40.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв