D55342E07B1B01RWS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
D55342E07B1B01RWS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 1.01K OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$9.45000
Листови со податоци онлајн
D55342E07B1B01RWS PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1206
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.01 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF0603BTE549R

RNCF0603BTE549R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 549 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.339.181

$0.04275

TNPW060316R5BEEN

TNPW060316R5BEEN

Vishay / Dale

RES 16.5 OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 300.751

$0.33250

TNPW060339K0FETA

TNPW060339K0FETA

Vishay / Dale

RES 39K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.481.481

$0.06750

RCS040256K0FKED

RCS040256K0FKED

Vishay / Dale

RES SMD 56K OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 833.333

$0.12000

UCR10EVHFSR036

UCR10EVHFSR036

ROHM Semiconductor

RES 0.036 OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 642.632

$0.15561

SG73S1JTTD1582F

SG73S1JTTD1582F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.8K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

RN73R2BTTD61R9F50

RN73R2BTTD61R9F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 61.9 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

WSLP5931L5000JEA

WSLP5931L5000JEA

Vishay / Dale

RES SMD 500 UOHM 5% 10W 5931

На залиха: 85.403

$1.28800

AA0402FR-0761K9L

AA0402FR-0761K9L

Yageo

RES SMD 61.9K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 16.528.925

$0.00605

RN73R2ATTD5762C25

RN73R2ATTD5762C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 57.6K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв