RN73H2ATTD2772B05

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD2772B05
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 27.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.63175
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:27.7 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WSLP25122L000FEA

WSLP25122L000FEA

Vishay / Dale

RES 0.002 OHM 1% 3W 2512

На залиха: 66.265

$1.66000

PCNM2512E2002BST5

PCNM2512E2002BST5

Vishay

RES SMD 20K OHM 0.1% 6W 2512

На залиха: 25.641

$5.07000

RN731JTTD8251F50

RN731JTTD8251F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.25K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RS73F1JTTD2053D

RS73F1JTTD2053D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 205K OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

TNPW120623K7BECN

TNPW120623K7BECN

Vishay / Dale

RES 23.7K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 250.626

$0.39900

ERJ-P08F1181V

ERJ-P08F1181V

Panasonic

RES SMD 1.18 KOHM 1% 2/3W 1206

На залиха: 3.258.390

$0.03069

RN73R2ETTD5562F100

RN73R2ETTD5562F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RN73R2BTTD81R6D50

RN73R2BTTD81R6D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 81.6 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

CR1206-FX-5230ELF

CR1206-FX-5230ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 523 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.019.230

$0.00832

RN73H2ETTD3050B10

RN73H2ETTD3050B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 305 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 200.501

$0.49875

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв