RN731JTTD8762B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD8762B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 87.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07695
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:87.6 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SR732BTTDR953D

SR732BTTDR953D

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

RK73B2HTTE110G

RK73B2HTTE110G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11 OHM 2% 3/4W 2010

На залиха: 1.932.367

$0.05175

RS73F2ATTD1272F

RS73F2ATTD1272F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.7K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RT0603CRE0730K9L

RT0603CRE0730K9L

Yageo

RES SMD 30.9K OHM 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

$0.04856

P0603C1003BBT

P0603C1003BBT

Vishay / Sfernice

P 0603 C 1003 B B TR

На залиха: 19.230

$6.76020

RS73F2BTTD4220D

RS73F2BTTD4220D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 422 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RT0603CRD0737R4L

RT0603CRD0737R4L

Yageo

RES SMD 37.4OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.587.553

$0.06299

HV733ATTE6982D

HV733ATTE6982D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 69.8K OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 257.267

$0.38870

RS73G2ATTD3401B

RS73G2ATTD3401B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.4K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

RK73B1FRTTBL105G

RK73B1FRTTBL105G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1M OHM 2% 1/32W 1005

На залиха: 161.290

$0.62000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв