RN73H1JTTD2581F10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD2581F10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 2.58K OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.12180
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.58 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRGH0603F976R

CRGH0603F976R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 976 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 11.001.100

$0.00909

RT1206CRE07442RL

RT1206CRE07442RL

Yageo

RES SMD 442 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.574.059

$0.06353

CHP0603L4R99GNT

CHP0603L4R99GNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0603

На залиха: 24.376

$4.92270

WK73S3ATTER732F

WK73S3ATTER732F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 732M OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

RN73R2BTTD1643D50

RN73R2BTTD1643D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 164K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RCWE2512R174FKEA

RCWE2512R174FKEA

Vishay / Dale

RES 0.174 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 476.190

$0.21000

RS73G2BTTD6202B

RS73G2BTTD6202B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

RT1206FRD0749R9L

RT1206FRD0749R9L

Yageo

RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

$0.01651

CSR0603FKR280

CSR0603FKR280

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.28 OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 1.562.500

$0.06400

RP73PF1E1K24BTDF

RP73PF1E1K24BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.24K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.007.049

$0.09930

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв