RT0805CRD07205KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805CRD07205KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 205K OHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06583
Листови со податоци онлајн
RT0805CRD07205KL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:205 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW1210205RFKEAHP

CRCW1210205RFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 205 OHM 1% 3/4W 1210

На залиха: 1.238.696

$0.08073

TNPW1206165KBYEN

TNPW1206165KBYEN

Vishay / Dale

RES 165K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 216.057

$0.46284

RG3216V-1131-P-T1

RG3216V-1131-P-T1

Susumu

RES SMD 1.13KOHM 0.02% 1/4W 1206

На залиха: 52.512

$2.09475

D55342H07B287ERTS

D55342H07B287ERTS

Vishay / Dale

RES SMD 287K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 19.651

$6.61520

RMCF0402FT51K0

RMCF0402FT51K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 51K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

AA2512FK-072R7L

AA2512FK-072R7L

Yageo

RES SMD 2.7 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 507.846

$0.19691

RN73R2ATTD6900B25

RN73R2ATTD6900B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 690 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

SR1206JR-071K8L

SR1206JR-071K8L

Yageo

RES 1.8K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.927.525

$0.05188

RC0603F124CS

RC0603F124CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 120K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

WSLP1206R0500DEK

WSLP1206R0500DEK

Vishay / Dale

RES 0.05 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 83.144

$1.32300

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв