RNCF0805BTC62K0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0805BTC62K0
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 62K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05237
Листови со податоци онлајн
RNCF0805BTC62K0 PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:62 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MCT06030C1071FP500

MCT06030C1071FP500

Vishay / Beyschlag

RES 1.07K OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 6.325.110

$0.01581

RN73H1ETTP1870F50

RN73H1ETTP1870F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 187 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

RT0805BRC07100KL

RT0805BRC07100KL

Yageo

RES SMD 100K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 444.859

$0.22479

RM10F1742CT

RM10F1742CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 17.4K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.333.333

$0.00750

RMCS1206FT1R00

RMCS1206FT1R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.393.861

$0.01564

RN73R2ATTD49R3F10

RN73R2ATTD49R3F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 49.3 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 721.500

$0.13860

RC1218FK-07470KL

RC1218FK-07470KL

Yageo

RES SMD 470K OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 1.027.115

$0.09736

CHP2512K5101FNTF

CHP2512K5101FNTF

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2512

На залиха: 18.676

$6.96080

TNPW0402156RBHED

TNPW0402156RBHED

Vishay / Dale

RES 156 OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 469.924

$0.21280

UR732ATTD50L0F

UR732ATTD50L0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 50M OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 172.413

$0.58000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв