RN73H2ATTD6982C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD6982C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 69.8K OHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11340
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:69.8 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
D55342K07B1F00RTSV

D55342K07B1F00RTSV

Vishay / Dale

RES SMD 1M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

CSR1206FT40L0

CSR1206FT40L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.04 OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 1.074.113

$0.09310

RS73F2ATTD4420C

RS73F2ATTD4420C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 442 OHM 0.25% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

RN73H2ETTD7592C10

RN73H2ETTD7592C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 75.9K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 235.698

$0.42427

RN73R2ATTD4701F100

RN73R2ATTD4701F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.7K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

CRCW1206715RFKEA

CRCW1206715RFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 715 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-PA2F1503X

ERJ-PA2F1503X

Panasonic

RES SMD 150K OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 454.545

$0.22000

RN73H2ETTD4931C25

RN73H2ETTD4931C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.93K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 338.237

$0.29565

CSR0603FT47L0

CSR0603FT47L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.047 OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 939.849

$0.10640

TNPW08053K57BHTA

TNPW08053K57BHTA

Vishay / Dale

RES 3.57K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 391.604

$0.25536

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв