SG73S2ETTD16R5D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73S2ETTD16R5D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 16.5 OHM 0.5% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06391
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:16.5 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF0201DTC2K26

RNCF0201DTC2K26

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.26K OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 3.968.253

$0.02520

ESR10EZPF1872

ESR10EZPF1872

ROHM Semiconductor

RES SMD 18.7K OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 5.268.703

$0.01898

RQ73C1E7K68BTD

RQ73C1E7K68BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 7.68 KOHMS 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 133.333

$0.75000

RC0603F473CS

RC0603F473CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 47K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2BTTD37R9D50

RN73R2BTTD37R9D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 37.9 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RN731JTTD25R5F100

RN731JTTD25R5F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 25.5 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RN73H2BTTD2550D50

RN73H2BTTD2550D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 255 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RN73R2ETTD3002D25

RN73R2ETTD3002D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

M55342E12B30E0RWS

M55342E12B30E0RWS

Vishay / Dale

RES SMD 30K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

$11.01600

P0402E7501BNT

P0402E7501BNT

Vishay / Sfernice

P 0402 7501 B N TR

На залиха: 25.346

$4.73430

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв