TNPW06031K33BYEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW06031K33BYEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.33K OHM 0.1% 1/8W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.23940
Листови со податоци онлајн
TNPW06031K33BYEA PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.33 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD3570D10

RN73H2BTTD3570D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 357 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

SR732ETTDR62J

SR732ETTDR62J

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 1.044.277

$0.09576

RT0603DRE07100KL

RT0603DRE07100KL

Yageo

RES SMD 100K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1JTTD1843B10

RN73H1JTTD1843B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 184K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 273.410

$0.36575

RMCF2512JT130R

RMCF2512JT130R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 130 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 333.333

$0.30000

ERA-6VEB1470V

ERA-6VEB1470V

Panasonic

RES 147 OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 563.634

$0.17742

TNPW121069K8BEEN

TNPW121069K8BEEN

Vishay / Dale

RES 69.8K OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 150.375

$0.66500

RN73R2BTTD1430B25

RN73R2BTTD1430B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 143 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 892.857

$0.11200

CRCW06035R23FKTA

CRCW06035R23FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 5.23 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.090.133

$0.01642

RG2012V-1651-W-T1

RG2012V-1651-W-T1

Susumu

RES SMD 1.65KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 106.443

$1.03341

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв