ERJ-PB6D8250V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-PB6D8250V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 825 OHM 0.5% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14896
Единечната цена
$0.23000
Листови со податоци онлајн
ERJ-PB6D8250V PDF
 • серија:ERJ-PB6
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:825 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73B2ARTTD620J

RK73B2ARTTD620J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62 OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 4.025.764

$0.02484

RC1206JR-07560KL

RC1206JR-07560KL

Yageo

RES SMD 560K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73H1HTTC3243F

RK73H1HTTC3243F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 324K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 7.299.270

$0.01370

ERA-6VRB2802V

ERA-6VRB2802V

Panasonic

RES 28K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 509.061

$0.19644

ERA-6VEB5761V

ERA-6VEB5761V

Panasonic

RES 5.76K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 563.634

$0.17742

CR1206-FX-15R0ELF

CR1206-FX-15R0ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 15 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 909.090

$0.11000

RN73H2ETTD2702F25

RN73H2ETTD2702F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

SG73S2ETTD1580F

SG73S2ETTD1580F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 158 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

SM-5R5600FE6

SM-5R5600FE6

Vishay / Dale

RES 0.56 OHM 1% 4W

На залиха: 24.606

$5.28322

RG1005P-4750-D-T10

RG1005P-4750-D-T10

Susumu

RES SMD 475 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.342.143

$0.01362

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв