RN73R2BTTD6042F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD6042F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 60.4K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10400
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:60.4 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AC1206FR-0734RL

AC1206FR-0734RL

Yageo

RES SMD 34 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 9.596.928

$0.01042

RN73H2BTTD8561D100

RN73H2BTTD8561D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.56K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

M55342K01B2H70RWSV

M55342K01B2H70RWSV

Vishay / Dale

RES SMD 2.7K OHM 2% 1/20W 0502

На залиха: 9.684

$11.35800

HRG3216P-2672-B-T1

HRG3216P-2672-B-T1

Susumu

RES SMD 26.7K OHM 0.1% 1W 1206

На залиха: 223.773

$0.44688

RCP1206B240RGEB

RCP1206B240RGEB

Vishay / Dale

RES SMD 240 OHM 2% 2.4W 1206

На залиха: 141.864

$0.70490

SG73P2ETTD1101D

SG73P2ETTD1101D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.1K OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RN73R2ATTD2910D50

RN73R2ATTD2910D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 291 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RC1218DK-0723K7L

RC1218DK-0723K7L

Yageo

RES SMD 23.7K OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 508.931

$0.19649

RT1210DRD07280KL

RT1210DRD07280KL

Yageo

RES SMD 280K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 1.219.363

$0.08201

SG73P2BTTD2741D

SG73P2BTTD2741D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.74K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.520.161

$0.03968

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв