ERJ-UP3F1101V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-UP3F1101V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 1.1K OHM 1% 1/4W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
4955
Единечната цена
$0.25000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-UP3
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.1 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SMM02040C1741FB300

SMM02040C1741FB300

Vishay / Beyschlag

RES 1.74K OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 3.189.792

$0.03135

ERJ-2RHD2432X

ERJ-2RHD2432X

Panasonic

RES 24.3K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.264.462

$0.01210

CSRN2010JKR250

CSRN2010JKR250

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.25 OHM 5% 1W 2010

На залиха: 1.250.000

$0.08000

HVS1206-22MJ8

HVS1206-22MJ8

Riedon

RES SMD 22M OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 90.949

$1.20946

AC1210FR-071K65L

AC1210FR-071K65L

Yageo

RES SMD 1.65K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.844.141

$0.03516

MCR10ERTF1400

MCR10ERTF1400

ROHM Semiconductor

RES SMD 140 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2BTTD1202F10

RN73R2BTTD1202F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 721.500

$0.13860

MC102825005JE

MC102825005JE

Ohmite

RES SMD 50M OHM 5% 1.5W 5025

На залиха: 25.000

$4.80000

PTN1206E9202BST1

PTN1206E9202BST1

Vishay

RES SMD 92K OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

$0.58520

RN73R2ATTD4272C50

RN73R2ATTD4272C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 42.7K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв