MCU08050C4759FP500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCU08050C4759FP500
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES 47.5 OHM 1% 1/5W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05600
Листови со податоци онлајн
MCU08050C4759FP500 PDF
 • серија:MCU - Professional
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:47.5 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AT1206BRD071K91L

AT1206BRD071K91L

Yageo

RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 729.554

$0.13707

RN73H2BTTD3740F25

RN73H2BTTD3740F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 374 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

MCR03ERTF16R9

MCR03ERTF16R9

ROHM Semiconductor

RES SMD 16.9 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1JTTD4020C10

RN73H1JTTD4020C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 402 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 346.140

$0.28890

RC0402F2321CS

RC0402F2321CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 2.32K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

CRCW12067R32FNEB

CRCW12067R32FNEB

Vishay / Dale

RES SMD 7.32 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 8.143.322

$0.01228

SG73S1ETTP1602D

SG73S1ETTP1602D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

RNCF0805DTC2K55

RNCF0805DTC2K55

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.55K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

$0.01575

PTN1206E78R7BST1

PTN1206E78R7BST1

Vishay

RES SMD 78.7 OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

$0.58520

ERJ-PA3J150V

ERJ-PA3J150V

Panasonic

RES SMD 15 OHM 5% 1/4W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв