MCS04020D3300DE000

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCS04020D3300DE000
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES 330 OHM 0.5% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03416
Листови со податоци онлајн
MCS04020D3300DE000 PDF
 • серија:MCS - Professional
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:330 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.015" (0.37mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-S02F97R6X

ERJ-S02F97R6X

Panasonic

RES SMD 97.6 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.931.620

$0.05177

WK73R3ATTE1022F

WK73R3ATTE1022F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.2K OHM 1% 2W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

ERJ-P08D9092V

ERJ-P08D9092V

Panasonic

RES SMD 90.9 KOHM 0.5% 2/3W 1206

На залиха: 2.434.274

$0.04108

RN73H2BTTD3322B25

RN73H2BTTD3322B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RN73R1JTTD2321A05

RN73R1JTTD2321A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.32K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 187.969

$0.53200

RC0805DR-072K94L

RC0805DR-072K94L

Yageo

RES SMD 2.94K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.949.270

$0.01439

RCS0603909KFKEA

RCS0603909KFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 909K OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 5.747.126

$0.01740

RN73R2BTTD4482C25

RN73R2BTTD4482C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 44.8K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

RN73H2BTTD85R6F25

RN73H2BTTD85R6F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 85.6 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

MCU08050C4759FP500

MCU08050C4759FP500

Vishay / Beyschlag

RES 47.5 OHM 1% 1/5W 0805

На залиха: 1.785.714

$0.05600

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв