ERA-2VEB82R5X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERA-2VEB82R5X
Производителот
Panasonic
Опис
RES 82.5 OHM 0.1% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10680
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERA-2V
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:82.5 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-S08F6192V

ERJ-S08F6192V

Panasonic

RES SMD 61.9K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 2.747.252

$0.03640

RMCF2010FT47R5

RMCF2010FT47R5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 47.5 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 333.333

$0.30000

RN73H2ATTD4172B50

RN73H2ATTD4172B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 41.7K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RN73R1ETTP2181B50

RN73R1ETTP2181B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.18K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

CHP2512K6802JBT

CHP2512K6802JBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2512

На залиха: 20.859

$6.23220

RT0402DRE0728KL

RT0402DRE0728KL

Yageo

RES SMD 28K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 5.449.591

$0.01835

RK73H2ATTD2R43F

RK73H2ATTD2R43F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.43 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 16.339.869

$0.00612

D55342E07B88B7RWS

D55342E07B88B7RWS

Vishay / Dale

RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

HV73V1JTTD1804F

HV73V1JTTD1804F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.8M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 934.055

$0.10706

RN73H2ATTD1671F50

RN73H2ATTD1671F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.67K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв