RV0805FR-074M87L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RV0805FR-074M87L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 4.87M OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06296
Листови со податоци онлајн
RV0805FR-074M87L PDF
 • серија:RV
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.87 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:High Voltage, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD1131F25

RN73H1JTTD1131F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.13K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73R1JTTD7230F100

RN73R1JTTD7230F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 723 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RN73H2ETTD6202C25

RN73H2ETTD6202C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 338.237

$0.29565

RN73R2ETTD3880C10

RN73R2ETTD3880C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 254.874

$0.39235

RNCF0805BTC499R

RNCF0805BTC499R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 499 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 2.004.811

$0.04988

RNCF0402BKE1K78

RNCF0402BKE1K78

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.78K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RT0402BRE0729R4L

RT0402BRE0729R4L

Yageo

RES SMD 29.4 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.458.210

$0.04068

CRCW080520K5FKEA

CRCW080520K5FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 20.5K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

PFR02S-153-FNH

PFR02S-153-FNH

Delta Electronics

RES 15K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RL73K3AR82JTE

RL73K3AR82JTE

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.82 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 140.845

$0.71000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв