ERJ-U03F6343V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-U03F6343V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 634K OHM 1% 1/10W 0603 SMD
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01857
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-U03
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:634 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT2512BKE0722R1L

RT2512BKE0722R1L

Yageo

RES SMD 22.1 OHM 0.1% 3/4W 2512

На залиха: 257.771

$0.38794

RN73R2ETTD1890C25

RN73R2ETTD1890C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 385.579

$0.25935

RT2010DKE0715R4L

RT2010DKE0715R4L

Yageo

RES SMD 15.4 OHM 0.5% 1/2W 2010

На залиха: 409.165

$0.24440

RN73H2ETTD1132F50

RN73H2ETTD1132F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.3K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RNCF0805BTC71K5

RNCF0805BTC71K5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 71.5K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.909.490

$0.05237

PLT0603Z2491LBTS

PLT0603Z2491LBTS

Vishay

RES SMD 2.49K OHM 0.15W 0603

На залиха: 20.833

$6.24000

RG1608N-5621-B-T5

RG1608N-5621-B-T5

Susumu

RES SMD 5.62KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 550.842

$0.18154

AF0805JR-0739RL

AF0805JR-0739RL

Yageo

RES SMD 39 OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 10.638.297

$0.00940

RNCF0603BTE97K6

RNCF0603BTE97K6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 97.6K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.339.181

$0.04275

SG73P2BTTD391J

SG73P2BTTD391J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 390 OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 5.268.703

$0.01898

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв