SG73P2BTTD513J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P2BTTD513J
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 51K OHM 5% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01898
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:51 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SR732ATTDR604F

SR732ATTDR604F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 604M OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 200.000

$0.50000

RN73H1JTTD3521C50

RN73H1JTTD3521C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.52K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RT1210WRD0762RL

RT1210WRD0762RL

Yageo

RES SMD 62 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 103.781

$1.05992

RT1206FRD07226RL

RT1206FRD07226RL

Yageo

RES SMD 226 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

$0.01651

RCG08056R04FKEA

RCG08056R04FKEA

Vishay / Dale

RCG0805 100 6R04 1% EA

На залиха: 526.315

$0.19000

RG3216V-4871-D-T5

RG3216V-4871-D-T5

Susumu

RES SMD 4.87K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 119.345

$0.83790

MMF-50FRF4K7

MMF-50FRF4K7

Yageo

RES SMD 4.7K OHM 1% 1/2W MELF

На залиха: 1.397.624

$0.07155

HRG3216Q-16R0-D-T5

HRG3216Q-16R0-D-T5

Susumu

RES SMD 16 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 367.647

$0.27200

RN73R2ATTD9651F50

RN73R2ATTD9651F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.65K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RMCF2512JT33K0

RMCF2512JT33K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 33K OHM 5% 1W 2512

На залиха: 333.333

$0.30000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв