RN73H2ATTD1210A05

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD1210A05
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 121 OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.66500
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:121 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1210WRD0756R2L

RT1210WRD0756R2L

Yageo

RES SMD 56.2 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 103.781

$1.05992

RC0402DR-0730RL

RC0402DR-0730RL

Yageo

RES SMD 30 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 13.793.103

$0.00725

WK73S2ATTDR536F

WK73S2ATTDR536F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 536M OHM 1% 1W 0805

На залиха: 2.760.905

$0.03622

ERJ-P03F1543V

ERJ-P03F1543V

Panasonic

RES SMD 154 KOHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 2.424.242

$0.04125

PLTT0805Z8450AGT5

PLTT0805Z8450AGT5

Vishay

RES SMD 845 OHM 0.05% 1/4W 0805

На залиха: 33.291

$3.60450

CHP1206K6814FBT

CHP1206K6814FBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1206

На залиха: 28.793

$4.16760

SG73P2ATTD1963F

SG73P2ATTD1963F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 196K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

RN73H2ETTD2033C10

RN73H2ETTD2033C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 203K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 235.698

$0.42427

RNCF0805BTT7K87

RNCF0805BTT7K87

Stackpole Electronics, Inc.

RES 7.87K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 626.566

$0.15960

RM20F1R00CT-U

RM20F1R00CT-U

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 1 OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 2.000.000

$0.05000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв