RC0603F8450CS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC0603F8450CS
Производителот
Samsung Electro-Mechanics
Опис
RES 845 OHM 1% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00728
Листови со податоци онлајн
RC0603F8450CS PDF
 • серија:RC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:845 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±250ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.25mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RMCF2010FT10R2

RMCF2010FT10R2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10.2 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

$0.03795

ERJ-U06J431V

ERJ-U06J431V

Panasonic

RES 430 OHM 5% 1/8W 0805 SMD

На залиха: 6.644.518

$0.01505

RGT1608P-4992-B-T5

RGT1608P-4992-B-T5

Susumu

RES 49.9 KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 204.081

$0.49000

SR731JTTD1R2J

SR731JTTD1R2J

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 1.646.090

$0.06075

RT2010FKE07681KL

RT2010FKE07681KL

Yageo

RES SMD 681K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 1.396.063

$0.07163

RCL06121K80FKEA

RCL06121K80FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 1.8K OHM 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 2.204.099

$0.04537

TNPW12104K70FEEA

TNPW12104K70FEEA

Vishay / Dale

RES 4.7K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 375.939

$0.26600

RG2012P-1023-B-T5

RG2012P-1023-B-T5

Susumu

RES SMD 102K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 208.333

$0.48000

RT0603WRD074K32L

RT0603WRD074K32L

Yageo

RES SMD 4.32K OHM 1/10W 0603

На залиха: 400.978

$0.24939

RMCF2512FT22K1

RMCF2512FT22K1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 22.1K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.107.925

$0.04744

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв