PFR03S-471-FNH

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PFR03S-471-FNH
Производителот
Delta Electronics
Опис
RES SMD 470 OHM 1% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
116699
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:PFR03S
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:470 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.26mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SR733ATTER750F

SR733ATTER750F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 450.227

$0.22211

PLT0603Z4320LBTS

PLT0603Z4320LBTS

Vishay

RES SMD 432 OHM 0.01% 0.15W 0603

На залиха: 20.833

$6.24000

SG73P1ETTP8251D

SG73P1ETTP8251D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.25K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

PLTU0603U1001LST5

PLTU0603U1001LST5

Vishay / Dale

RES SMD 1K OHM 0.01% 0.15W 0603

На залиха: 16.268

$9.22000

SG73S2ETTD106J

SG73S2ETTD106J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10M OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RMCF2512FT13R7

RMCF2512FT13R7

Stackpole Electronics, Inc.

RES 13.7 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.107.925

$0.04744

RN73H1ETTP1932B50

RN73H1ETTP1932B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.3K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

PWR3014W7R50JE

PWR3014W7R50JE

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 7.5 OHM 5% 1W 3014

На залиха: 221.141

$0.45220

HV732HTTE4703F

HV732HTTE4703F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 470K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 502.916

$0.19884

RN73R2ATTD3792C25

RN73R2ATTD3792C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 37.9K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв