RG3216V-4321-D-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG3216V-4321-D-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 4.32K OHM 0.5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.83790
Листови со податоци онлајн
RG3216V-4321-D-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.32 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ETTD2181A10

RN73H2ETTD2181A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.18K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

M55342K02B673ART5

M55342K02B673ART5

Vishay / Dale

RES SMD 673 OHM 0.1% 1/8W 0505

На залиха: 51.960

$2.11700

RS73G2BTTD3161F

RS73G2BTTD3161F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.16K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RT1206FRD07180KL

RT1206FRD07180KL

Yageo

RES SMD 180K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

$0.01651

SR0805KR-7W20RL

SR0805KR-7W20RL

Yageo

RES 20 OHM 10% 1/4W 0805

На залиха: 3.364.737

$0.02972

RMCF2512FT390R

RMCF2512FT390R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 390 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 270.270

$0.37000

RS73G2BTTD17R8D

RS73G2BTTD17R8D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.8 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RN73H1ETTP8560C10

RN73H1ETTP8560C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 856 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

$0.15546

RPC2512KT15R0

RPC2512KT15R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 15 OHM 10% 1.5W 2512

На залиха: 648.929

$0.15410

RK73B1HTTC335G

RK73B1HTTC335G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.3M OHM 2% 1/20W 0201

На залиха: 4.208.754

$0.02376

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв