ERJ-S08J393V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-S08J393V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 39K OHM 5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02302
Листови со податоци онлајн
ERJ-S08J393V PDF
 • серија:ERJ-S08
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:39 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD17R2F50

RN73H2ATTD17R2F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.2 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73H2ATTD2323C10

RN73H2ATTD2323C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 232K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 370.370

$0.27000

RG1608N-3740-P-T1

RG1608N-3740-P-T1

Susumu

RES SMD 374 OHM 0.02% 1/10W 0603

На залиха: 246.925

$0.40498

RMCF1210FT5R10

RMCF1210FT5R10

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.1 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 5.268.703

$0.01898

AC1206FR-07160RL

AC1206FR-07160RL

Yageo

RES SMD 160 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RCS080523K2FKEA

RCS080523K2FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 23.2K OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 3.370.407

$0.02967

RN73R2ATTD8202B50

RN73R2ATTD8202B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RN73R2BTTD2670D25

RN73R2BTTD2670D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 267 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RC0603DR-07162KL

RC0603DR-07162KL

Yageo

RES SMD 162K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 11.976.047

$0.00835

RN73H2ATTD30R1C25

RN73H2ATTD30R1C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.1 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв