RCP0505B47R0GS2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCP0505B47R0GS2
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 47 OHM 2% 1.4W 0505
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$1.50800
Листови со податоци онлајн
RCP0505B47R0GS2 PDF
 • серија:RCP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:47 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1.4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0505 (1412 Metric)
 • добавувач уред пакет:0505
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.025" (0.64mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC0402F5361CS

RC0402F5361CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 5.36K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

RNCF0201DTE316R

RNCF0201DTE316R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 316 OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 3.571.428

$0.02800

RN73R1JTTD8161C50

RN73R1JTTD8161C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.16K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RK73H2BTTD1823F

RK73H2BTTD1823F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 182K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1JTTD4870B05

RN73R1JTTD4870B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 487 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 197.863

$0.50540

RS73G2BTTD1910B

RS73G2BTTD1910B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 191 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

RN731JTTD1323B50

RN731JTTD1323B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 132K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

CRCW06031K50FHECP

CRCW06031K50FHECP

Vishay / Dale

RES SMD 1.5K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 3.105.590

$0.03220

RN73H1JTTD5620B50

RN73H1JTTD5620B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 562 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

SG73S1ETTP3923F

SG73S1ETTP3923F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 392K OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв