HV73V1JTTD2402F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HV73V1JTTD2402F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 24K OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10706
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:HV73V
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:24 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0402DRE07825RL

RT0402DRE07825RL

Yageo

RES SMD 825 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 588.235

$0.17000

RC0805DR-07220RL

RC0805DR-07220RL

Yageo

RES SMD 220 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 7.267.441

$0.01376

RNCF0805BTC715K

RNCF0805BTC715K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 715K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.909.490

$0.05237

RN73H1JTTD1691F10

RN73H1JTTD1691F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.69K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 821.018

$0.12180

RK73B2HTTE512J

RK73B2HTTE512J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.1K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 370.370

$0.27000

RN73R2ETTD8200F100

RN73R2ETTD8200F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RN73H2ETTD1653F10

RN73H2ETTD1653F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 165K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RS73G2BTTD2493D

RS73G2BTTD2493D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 249K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

SCMM3923S9-0M50F

SCMM3923S9-0M50F

Delta Electronics

RES 500 UOHM 1% 9W NONSTANDARD

На залиха: 86.614

$1.27000

CHP2512K6800JNT

CHP2512K6800JNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2512

На залиха: 19.952

$6.51540

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв