M55342K06B113ERT5V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M55342K06B113ERT5V
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 113K OHM 1% 0.15W 0705
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$1.44900
Листови со податоци онлајн
M55342K06B113ERT5V PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM0705
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:113 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.15W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0705
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RE1206DRE07187KL

RE1206DRE07187KL

Yageo

RES SMD 187K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 4.564.125

$0.02191

M55342K12B26B7PT5

M55342K12B26B7PT5

Vishay / Dale

RES SMD 26.7KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 59.686

$1.84296

RLW-2012-F-R010-FNH

RLW-2012-F-R010-FNH

Delta Electronics

RES 0.01 OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 181.818

$0.55000

RCWE2512R560JKEA

RCWE2512R560JKEA

Vishay / Dale

RES 0.56 OHM 5% 2W 2512

На залиха: 549.450

$0.18200

CRCW1206470KJNEBC

CRCW1206470KJNEBC

Vishay / Dale

RES 470K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 13.793.103

$0.00725

AC0805FR-07324RL

AC0805FR-07324RL

Yageo

RES SMD 324 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RC1218DK-0722RL

RC1218DK-0722RL

Yageo

RES SMD 22 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 508.931

$0.19649

AR0603JR-0722KL

AR0603JR-0722KL

Yageo

RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 2.876.869

$0.03476

RCS06038K45FKEA

RCS06038K45FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 8.45K OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 5.747.126

$0.01740

AT0603DRD07237RL

AT0603DRD07237RL

Yageo

RES SMD 237 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 4.115.226

$0.02430

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв