RT1210BRD0710K7L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT1210BRD0710K7L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.21199
Листови со податоци онлајн
RT1210BRD0710K7L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10.7 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ETTD5230D25

RN73R2ETTD5230D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

ERJ-S1TF1023U

ERJ-S1TF1023U

Panasonic

RES SMD 102K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 753.352

$0.13274

RC1206FR-07200RL

RC1206FR-07200RL

Yageo

RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ETTD1981F50

RN73R2ETTD1981F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

CRCW120642R2FKEB

CRCW120642R2FKEB

Vishay / Dale

RES SMD 42.2 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.718.113

$0.00933

RT1210WRD074K53L

RT1210WRD074K53L

Yageo

RES SMD 4.53KOHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 103.781

$1.05992

RN73R1JTTD9650F100

RN73R1JTTD9650F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 965 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

TNPW0805312RBEEN

TNPW0805312RBEEN

Vishay / Dale

RES 312 OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

RN731JTTD4700F10

RN731JTTD4700F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 470 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 1.073.537

$0.09315

CR1206-JW-132ELF

CR1206-JW-132ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 1.3K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 11.507.479

$0.00869

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв