RN73R2ATTD1262C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD1262C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 12.6K OHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10240
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:12.6 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ETTD2202B50

RN73R2ETTD2202B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 469.924

$0.21280

RN73R2BTTD9102C25

RN73R2BTTD9102C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 91K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

ERA-3APB562V

ERA-3APB562V

Panasonic

RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 178.571

$0.56000

CRCW020123K7FKED

CRCW020123K7FKED

Vishay / Dale

RES SMD 23.7K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 434.782

$0.23000

RCS040251K0FKED

RCS040251K0FKED

Vishay / Dale

RES SMD 51K OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 833.333

$0.12000

RG3216V-1052-D-T5

RG3216V-1052-D-T5

Susumu

RES SMD 10.5K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 119.345

$0.83790

RN73R1JTTD1982D50

RN73R1JTTD1982D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.8K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RN73C1J4R75BTDF

RN73C1J4R75BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 4.75 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 280.497

$0.35651

RN73R1JTTD54R9F100

RN73R1JTTD54R9F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 54.9 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

SMM02040D1623BB300

SMM02040D1623BB300

Vishay / Beyschlag

RES 162K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 717.566

$0.13936

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв