RN73R1JTTD2032B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD2032B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 20.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09120
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:20.3 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ETTD64R2B25

RN73H2ETTD64R2B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.2 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 300.751

$0.33250

TNPU1206442KAZEN00

TNPU1206442KAZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 442K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 66.756

$1.64778

RN73R1JTTD2701C25

RN73R1JTTD2701C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.7K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

AT0402BRD0715R4L

AT0402BRD0715R4L

Yageo

RES SMD 15.4 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.165.637

$0.08579

M55342K03B11E0MT0V

M55342K03B11E0MT0V

Vishay / Dale

RES SMD 11K OHM 1% 1/5W 1005

На залиха: 25.793

$5.04000

RNCF0603CTE7K50

RNCF0603CTE7K50

Stackpole Electronics, Inc.

RES 7.5K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.511.715

$0.06615

CRGV0805J240K

CRGV0805J240K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 240K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 8.857.395

$0.01129

RN73R2ETTD7061F100

RN73R2ETTD7061F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

SM2615FTR549

SM2615FTR549

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.549 OHM 1% 1W 2615

На залиха: 196.313

$0.50939

CRGH0603F634R

CRGH0603F634R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 634 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 11.001.100

$0.00909

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв