RG2012N-8450-W-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG2012N-8450-W-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.33495
Листови со податоци онлајн
RG2012N-8450-W-T1 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:845 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD1650F50

RN73R2BTTD1650F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 165 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RCL04064K53FKEA

RCL04064K53FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 4.53K OHM 1/4W 0604 WIDE

На залиха: 5.219.206

$0.01916

RN73R1ETTP74R1D50

RN73R1ETTP74R1D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 74.1 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73R2ATTD4870D10

RN73R2ATTD4870D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 487 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 660.982

$0.15129

RK73H1JRTTD7681D

RK73H1JRTTD7681D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.68 KOHM 0.50% 1/10W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

WK73S2JTTE30LJ

WK73S2JTTE30LJ

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30M OHM 5% 1W 1812

На залиха: 678.012

$0.14749

RN73H2BTTD48R1F100

RN73H2BTTD48R1F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 48.1 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RS73G2BTTD3653F

RS73G2BTTD3653F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 365K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RT0402FRD07294RL

RT0402FRD07294RL

Yageo

RES SMD 294 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.349.206

$0.01575

CRCW20101R50JNEF

CRCW20101R50JNEF

Vishay / Dale

RES SMD 1.5 OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 333.333

$0.30000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв