RN73R2ATTD6810F50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD6810F50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 681 OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06630
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:681 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG3216N-1472-B-T5

RG3216N-1472-B-T5

Susumu

RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 358.037

$0.27930

CRCW120639R2FKEBC

CRCW120639R2FKEBC

Vishay / Dale

RES 39.2 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

RN73H2ATTD2581A05

RN73H2ATTD2581A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.58K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 150.375

$0.66500

CRCW08058K20JNTB

CRCW08058K20JNTB

Vishay / Dale

RES SMD 8.2K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 7.757.951

$0.01289

RK73H1HTTC4703D

RK73H1HTTC4703D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 470K OHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 2.295.684

$0.04356

RC1218FK-0751R1L

RC1218FK-0751R1L

Yageo

RES SMD 51.1 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 1.027.115

$0.09736

RN73R1JTTD2612F25

RN73R1JTTD2612F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.1K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

CRGV2010F150K

CRGV2010F150K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 150K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 880.824

$0.11353

ERJ-XGNF22R1Y

ERJ-XGNF22R1Y

Panasonic

RES 22.1 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.510.003

$0.02849

RG2012N-4222-D-T5

RG2012N-4222-D-T5

Susumu

RES SMD 42.2K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.022.913

$0.09776

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв