ERJ-14NF56R2U

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-14NF56R2U
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10895
Единечната цена
$0.24000
Листови со податоци онлајн
ERJ-14NF56R2U PDF
 • серија:ERJ-14N
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:56.2 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MMA02040C1912FA300

MMA02040C1912FA300

Vishay / Beyschlag

RES 19.1K OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 3.030.303

$0.03300

RG2012N-1371-D-T5

RG2012N-1371-D-T5

Susumu

RES SMD 1.37K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.022.913

$0.09776

M55342E03B60B4RWS

M55342E03B60B4RWS

Vishay / Dale

RES SMD 60.4K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 10.357

$10.62000

RN73H2ETTD6200D25

RN73H2ETTD6200D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 620 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

RG2012P-5490-B-T5

RG2012P-5490-B-T5

Susumu

RES SMD 549 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.758.705

$0.05686

ERJ-H3EF1400V

ERJ-H3EF1400V

Panasonic

RES 140 OHM 1% 1/6W 0603

На залиха: 4.086.636

$0.02447

RMCF0805FT6K20

RMCF0805FT6K20

Stackpole Electronics, Inc.

RES 6.2K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ATTD6423D25

RN73R2ATTD6423D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 642K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.915.708

$0.05220

SG73S2BTTD12R7F

SG73S2BTTD12R7F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.7 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

CRCW080533R2FKEA

CRCW080533R2FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 33.2 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв