SM6227FTR681

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SM6227FTR681
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 0.681 OHM 1% 3W 6227
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.58000
Листови со податоци онлајн
SM6227FTR681 PDF
 • серија:SM
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:681 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:6227 J-Lead
 • добавувач уред пакет:6227
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
 • висина - седење (макс):0.265" (6.73mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AA2010JK-071RL

AA2010JK-071RL

Yageo

RES SMD 1 OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 1.350.256

$0.07406

M55342K11B17B8RWS

M55342K11B17B8RWS

Vishay / Dale

RES SMD 17.8KOHM 0.1% 1/20W 0402

На залиха: 8.414

$13.07200

RT0603BRD07422RL

RT0603BRD07422RL

Yageo

RES SMD 422 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 312.500

$0.32000

RK73G1JTTD3653C

RK73G1JTTD3653C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 365K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.782.531

$0.05610

RNCF0201DTC10K7

RNCF0201DTC10K7

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10.7K OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 3.968.253

$0.02520

RT0603FRE07133RL

RT0603FRE07133RL

Yageo

RES SMD 133 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 13.661.202

$0.00732

ERJ-P03F1653V

ERJ-P03F1653V

Panasonic

RES SMD 165 KOHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 2.424.242

$0.04125

RN73H1JTTD1672A10

RN73H1JTTD1672A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.7K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 254.874

$0.39235

MCR006YRTJ683

MCR006YRTJ683

ROHM Semiconductor

RES SMD 68K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ATTD1820A05

RN73R2ATTD1820A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 182 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 187.969

$0.53200

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв