ERJ-P6WF7323V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-P6WF7323V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 732K OHM 1% 1/2W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.08197
Листови со податоци онлајн
ERJ-P6WF7323V PDF
 • серија:ERJ-P6W
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:732 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.030" (0.75mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CPF0805B560RE1

CPF0805B560RE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 560 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 169.491

$0.59000

RP73PF1J9K09BTDF

RP73PF1J9K09BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/6W 0603

На залиха: 144.927

$0.69000

SR732BRTTD5R60F

SR732BRTTD5R60F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.6 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RN73H2ATTD7680B50

RN73H2ATTD7680B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 768 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

WK73R2BTTD11R3D

WK73R2BTTD11R3D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.3 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 1.238.696

$0.08073

RC0805DR-072K2L

RC0805DR-072K2L

Yageo

RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.949.270

$0.01439

M55342E06B150EMWS

M55342E06B150EMWS

Vishay / Dale

RES SMD 150K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

ERJ-T06J471V

ERJ-T06J471V

Panasonic

RES SMD 470 OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 4.314.063

$0.02318

CSS2728JT15L0

CSS2728JT15L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.015 OHM 5% 3W 2827 WIDE

На залиха: 336.700

$0.29700

CRCW251233K2FKEH

CRCW251233K2FKEH

Vishay / Dale

RES SMD 33.2K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.007.628

$0.04981

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв