RN73R2BTTD2940B05

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD2940B05
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 294 OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.50540
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:294 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD2613F100

RN73R2BTTD2613F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 261K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RT0603DRE0714R3L

RT0603DRE0714R3L

Yageo

RES SMD 14.3 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 8.354.218

$0.01197

RN73H1ETTP1001B50

RN73H1ETTP1001B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RN731JTTD1150B10

RN731JTTD1150B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 115 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 501.253

$0.19950

RMCS0603FT604R

RMCS0603FT604R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 604 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 18.315.018

$0.00546

RNCF1206BTC4K53

RNCF1206BTC4K53

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.53K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.646.090

$0.06075

CSR1225JK75L0

CSR1225JK75L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.075 OHM 5% 3W 2512 WIDE

На залиха: 600.384

$0.16656

SR732HTTE1R43F

SR732HTTE1R43F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 660.414

$0.15142

WSL2512R0190FEB

WSL2512R0190FEB

Vishay / Dale

RES 0.019 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 210.084

$0.47600

RN73R2ATTD7230A10

RN73R2ATTD7230A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 723 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 313.873

$0.31860

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв