RN73R1JTTD2940F100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD2940F100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 294 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05440
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:294 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERA-8AEB1330V

ERA-8AEB1330V

Panasonic

RES SMD 133 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 175.438

$0.57000

RG1608P-184-W-T1

RG1608P-184-W-T1

Susumu

RES SMD 180KOHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 571.787

$0.17489

RCP0505B1K80JWB

RCP0505B1K80JWB

Vishay / Dale

RES SMD 1.8K OHM 5% 1.4W 0505

На залиха: 30.000

$4.00000

RK73G1ETTP6810D

RK73G1ETTP6810D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 681 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.020.202

$0.04950

ERJ-S1TJ301U

ERJ-S1TJ301U

Panasonic

RES SMD 300 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 1.027.854

$0.09729

WK73R2JTTE681J

WK73R2JTTE681J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 680 OHM 5% 1W 1812

На залиха: 1.288.161

$0.07763

ERJ-S14F4752U

ERJ-S14F4752U

Panasonic

RES SMD 47.5K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.164.822

$0.08585

RN73R2BTTD2912F10

RN73R2BTTD2912F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 29.1K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 721.500

$0.13860

35203K6JT

35203K6JT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 3.6K OHM 5% 1W 2512

На залиха: 1.666.388

$0.06001

ERJ-S1TF3240U

ERJ-S1TF3240U

Panasonic

RES SMD 324 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 753.352

$0.13274

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв