RC0402FR-072M21L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC0402FR-072M21L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
5710
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
RC0402FR-072M21L PDF
 • серија:RC_L
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.21 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD1153F50

RN73R1JTTD1153F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 115K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RE1206FRE071K43L

RE1206FRE071K43L

Yageo

RES SMD 1.43K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.299.435

$0.00885

RN73H1JTTD1892B50

RN73H1JTTD1892B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18.9K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RT1210FRD0791KL

RT1210FRD0791KL

Yageo

RES SMD 91K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 1.612.643

$0.06201

WSL2010R0160FTB

WSL2010R0160FTB

Vishay / Dale

RES 0.016 OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 216.450

$0.46200

SG73S2ATTD2202F

SG73S2ATTD2202F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 526.315

$0.19000

RN731JTTD3052F25

RN731JTTD3052F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.5K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RN73R2ETTD8252A25

RN73R2ETTD8252A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 283.728

$0.35245

ERA-1AEB1780C

ERA-1AEB1780C

Panasonic

RES SMD 178 OHM 0.1% 1/20W 0201

На залиха: 1.875.117

$0.05333

RN73C1E174RBTDF

RN73C1E174RBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 174 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 251.388

$0.39779

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв