RN73R2ATTD5762F100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD5762F100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 57.6K OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06630
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:57.6 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERA-1AEB2320C

ERA-1AEB2320C

Panasonic

RES SMD 232 OHM 0.1% 1/20W 0201

На залиха: 1.875.117

$0.05333

RS73G2ATTD18R0D

RS73G2ATTD18R0D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

AT0402CRD071K13L

AT0402CRD071K13L

Yageo

RES SMD 1.13K OHM 1/16W 0402

На залиха: 1.165.637

$0.08579

ERJ-6ENF1330V

ERJ-6ENF1330V

Panasonic

RES SMD 133 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ETTD3921C25

RN73H2ETTD3921C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.92K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 338.237

$0.29565

CRCW1206330RFKEAHP

CRCW1206330RFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 330 OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 217.391

$0.46000

RK73G1ETTP2801F

RK73G1ETTP2801F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.8K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 2.525.252

$0.03960

WK73R3ATTE1651F

WK73R3ATTE1651F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.65K OHM 1% 2W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

RN73H2BTTD2000C25

RN73H2BTTD2000C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 200 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

M55342E06B287BRWS

M55342E06B287BRWS

Vishay / Dale

RES SMD 287K OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв