RT1206CRB0711K8L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT1206CRB0711K8L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 11.8KOHM 0.25% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.23800
Листови со податоци онлајн
RT1206CRB0711K8L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:11.8 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-P14F1871U

ERJ-P14F1871U

Panasonic

RES SMD 1.87 KOHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.767.096

$0.05659

RN73H2BTTD2871F10

RN73H2BTTD2871F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.87K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 581.023

$0.17211

RN73H1ETTP20R5F50

RN73H1ETTP20R5F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.5 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

RT1206FRE071K21L

RT1206FRE071K21L

Yageo

RES SMD 1.21K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.250.000

$0.01600

RN73H2ETTD2050D50

RN73H2ETTD2050D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 205 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

AC1206FR-074K42L

AC1206FR-074K42L

Yageo

RES SMD 4.42K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 9.596.928

$0.01042

RN73R2ATTD1910C10

RN73R2ATTD1910C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 191 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 454.545

$0.22000

CR022202F

CR022202F

Meritek

RES SMD 22K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 3.514.938

$0.02845

RNCF0603DTC976R

RNCF0603DTC976R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 976 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 6.666.666

$0.01500

TNPW0402931RDETD

TNPW0402931RDETD

Vishay / Dale

RES 931 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.503.759

$0.06650

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв