AC2512FK-07560KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AC2512FK-07560KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 560K OHM 1% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.08789
Листови со податоци онлајн
AC2512FK-07560KL PDF
 • серија:AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:560 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PLT0603Z6811LBTS

PLT0603Z6811LBTS

Vishay

RES SMD 6.81K OHM 0.15W 0603

На залиха: 20.833

$6.24000

RN73H1ETTP5300C50

RN73H1ETTP5300C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 530 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RN73R1JTTD5830B10

RN73R1JTTD5830B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 583 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 484.848

$0.20625

RN73H2ATTD8760B10

RN73H2ATTD8760B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 876 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 273.410

$0.36575

RN73R2ETTD91R0D25

RN73R2ETTD91R0D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

SR73W2HTTE4R70F

SR73W2HTTE4R70F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 660.414

$0.15142

RN73R2ETTD6341D25

RN73R2ETTD6341D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RK73G1JTTD1052F

RK73G1JTTD1052F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.5K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 2.525.252

$0.03960

RN73R2ATTD7322A25

RN73R2ATTD7322A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 73.2K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 404.040

$0.24750

TNPW080530K5BECN

TNPW080530K5BECN

Vishay / Dale

RES 30.5K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 272.420

$0.36708

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв