CPF0603F63K4C1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPF0603F63K4C1
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02356
Листови со податоци онлајн
CPF0603F63K4C1 PDF
 • серија:CPF, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:63.4 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC0402F7680CS

RC0402F7680CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 768 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

RN73R1ETTP2033F50

RN73R1ETTP2033F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 203K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

ERJ-P06J564V

ERJ-P06J564V

Panasonic

RES SMD 560K OHM 5% 1/2W 0805

На залиха: 833.333

$0.12000

RN73R2ETTD3120C25

RN73R2ETTD3120C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 385.579

$0.25935

ERJ-12ZYJ184U

ERJ-12ZYJ184U

Panasonic

RES SMD 180K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 357.142

$0.28000

WK73S3ATTE82L0F

WK73S3ATTE82L0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82M OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

RMCF1210FT2R00

RMCF1210FT2R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 666.666

$0.15000

RNCF0603BKE97R6

RNCF0603BKE97R6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 97.6 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 212.765

$0.47000

RT0805WRB07287RL

RT0805WRB07287RL

Yageo

RES SMD 287 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 150.820

$0.66304

RCP0505W620RGWB

RCP0505W620RGWB

Vishay / Dale

RES SMD 620 OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 30.000

$4.00000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв