WK73S2HTTER15J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
WK73S2HTTER15J
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 150M OHM 5% 1W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.14749
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WK73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:150 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 2010 (5025 Metric), 1020
 • добавувач уред пакет:1020
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW20108R25FKEF

CRCW20108R25FKEF

Vishay / Dale

RES SMD 8.25 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.395.209

$0.04175

CPF0603B1K43E1

CPF0603B1K43E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 1.43KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 848.248

$0.11789

RG1608P-2800-P-T1

RG1608P-2800-P-T1

Susumu

RES SMD 280 OHM 0.02% 1/10W 0603

На залиха: 384.792

$0.25988

PHP00805E1240BBT1

PHP00805E1240BBT1

Vishay

RES SMD 124 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

RT2010FKE0726R1L

RT2010FKE0726R1L

Yageo

RES SMD 26.1 OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 1.396.063

$0.07163

ERJ-8GEYJ153V

ERJ-8GEYJ153V

Panasonic

RES SMD 15K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TNPW12067K68FETA

TNPW12067K68FETA

Vishay / Dale

RES 7.68K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 417.710

$0.23940

RNCF1206DTE3K48

RNCF1206DTE3K48

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.48K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.539.360

$0.03938

RN73R2BTTD9883F100

RN73R2BTTD9883F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 988K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

CRCW06031M96FKTA

CRCW06031M96FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 1.96M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.090.133

$0.01642

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв