CRGV2512F80K6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRGV2512F80K6
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 80.6K OHM 1% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.14202
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CRGV, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:80.6 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73G2ATTD2801F

RS73G2ATTD2801F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.8K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RG1608V-1430-B-T5

RG1608V-1430-B-T5

Susumu

RES SMD 143 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 119.345

$0.83790

WK73S3ATTE3R57F

WK73S3ATTE3R57F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.57 OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

RN73H2ATTD1380F100

RN73H2ATTD1380F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 138 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73R1ETTP37R4F50

RN73R1ETTP37R4F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 37.4 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73H1JTTD2100B25

RN73H1JTTD2100B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 210 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RNCF0402BKE31K6

RNCF0402BKE31K6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 31.6K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RM12F2101CT

RM12F2101CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 2.1K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.000.000

$0.01000

PLTT0805Z1141AGT5

PLTT0805Z1141AGT5

Vishay

RES SMD 1.14KOHM 0.05% 1/4W 0805

На залиха: 33.291

$3.60450

RCP1206B18R0JS6

RCP1206B18R0JS6

Vishay / Dale

RES SMD 18 OHM 5% 2.4W 1206

На залиха: 33.103

$3.62500

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв